Poděkování, prezentace, fotogalerie

Vážené kolegyně a vážení kolegové, vážení účastníci XII. Jarní konference,

konference je za námi. Doufáme, že se Vám líbila a byla pro Vás odborně přínosná.

  • Pokud si chcete připomenout průběh konference, nahlédněte prosím do fotogalerie.
  • Pokud se chcete vrátit k jednotlivým prezentacím, můžete se na prezentace ve formátu pdf podívat na této stránce. Stránka je chráněna heslem, které bylo zasláno všem účastníkům e-mailem. 

Za celý tým Jarní konference Vám děkujeme za účast, aktivní diskusi v průběhu odborných sdělení a v kuloárech a za příjemnou společnost.

Už teď se na Vás těšíme na XIV. Zimní konferenci, která se uskuteční v termínu 20-22. ledna 2023.

Váš tým Jarní a Zimní konference

Dotazy přednášejícím

Před začátkem konference – i v jejím průběhu – můžete kromě přímé účasti v diskusi také podávat dotazy k jednotlivým blokům i jednotlivým přednášejícím online. Pokud již nyní máte otázku, kterou nechcete zapomenout položit, nebo třeba chcete využít možnosti zeptat se anonymně, pak je tu pro Vás již nyní online formulář pro pokládání otázek.

Změna místa konání Jarní konference

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí účastníci XII. Jarní konference,

z organizačních důvodů jsme bohužel museli změnit místo konání letošní Jarní konference. Konference proběhne v původním termínu, místem konání ale bude (mnoha z Vás dobře známý) EA Business Hotel Jihlava.

Věříme, že tento moderní hotel poskytne konferenci výborné zázemí; výhodou je bezpochyby větší kapacita umožňující ubytování většiny účastníků přímo v místě konání i komfortnější parkování. Na chystaném programu a přátelské atmosféře, která naše konference provází, se samozřejmě nic nemění.

Moc se na Vás těšíme, jako vždy v Jihlavě, jen tentokrát v EA Business Hotelu.

Jarní konference v letním kabátě – úvodní slovo k XII. Jarní konferenci

Rozdíly mezi ročními obdobími se zvolna stírají, a proto snad nikoho nepřekvapí, že se na XII. Jarní konferenci uvidíme až krátce po začátku astronomického léta, tj. 23. – 24. června.

V Jihlavě.

Heslo fotbalových trenérů „Never change the winning team“ se hodí i pro naši vyzkoušenou vazbu Zimní – Jarní – Jihlava. Klasická osa týmu.

Hotel Gustav Mahler, to je prostě takové naše domácí hřiště a účastníků konferencí je mnohdy více, než diváků na Julisce na domácích zápasech pražské Dukly.


EDIT 11/5/22: Byť je nám to velmi líto, z organizačních důvodů jsme museli změnit místo konání do EA Business Hotelu Jihlava.


Někteří naši vzácní hosté se účastnili konferencí aktivně i ve více dresech, přestupy mezi týmy nejsou rozhodně vzácné, o špílmachry je nouze všude. Vítáme je rádi, s otevřenou náručí, stejně, jako všechny ostatní účastníky. Jsme rádi, že vážíte pravidelně cestu do Jihlavy, ležící ve spravedlivém středu republiky. Události posledních dvou let nás všechny naučili ještě více než kdy předtím cenit si chvil strávených pohromadě, času vyplněného diskuzemi o radostech i starostech pracovních i těch ryze osobních.

I proto je letošní jarní Jihlava vlastně Jihlavou letní. Konec června, to je věříme covidová jistota. Bezpečí účastníků bylo vždy naší prioritou. A jen pro připomenutí – jako tradičně na jaře akce nezasahuje do víkendu, uskuteční se ve čtvrtek a v pátek.

Přijeďte si před zaslouženou letní dovolenou užít XII. Jarní konferenci, načerpat inspiraci od kolegů, poptat se na věci, které Vás zajímají.

Rámcový program už nyní najdete na webu. Jako tradičně ho budeme aktualizovat, dva měsíce do akce, to je dost dlouhá doba na to, aby první verze programu byla i tou poslední. Však ono se ještě něco objeví, co si řekne o svůj prostor v programu. 

Už teď se na Vás těší celý organizační tým Jarní Jihlavy!

Úvodní slovo k XI. Jarní konferenci

 Jistota v nejisté sezóně

Lednová virtuální Zimní konference je kdesi v dáli v covidové mlze, za dveřmi je červen.

A červen přináší tradiční jistotu v podobě Jarní konference.


Prosím, znamenejte si do svých diářů termín: 18.-19. června, pátek a sobota.


Věříme, že při stávající zlepšující se epidemiologické situaci bude možné se sejít v Jihlavě tak, jak jsme to naposledy zažili vloni v červnu – na prezenční Jarní konferenci. Možná se Vás budeme u přihlášky ptát na očkování, možná bude podmínkou účasti negativní test na SARS-CoV-2v, možná Vás překvapíme a uděláme akci jako open-air, prostě uděláme všechno proto, abychom se při respektu k pravidlům pro pořádání vzdělávacích akcí mohli v půli června sejít osobně v Jihlavě.
A kdyby to přes veškerou snahu nevyšlo, zamáčkneme slzu, ale jsme už nyní připraveni zorganizovat akci ve stejném formátu jako v lednu Zimní konferenci – tj. na virtuální platformě, s maximální možnou interakcí, kterou nám šikovnost IT techniků v IKEM dovolí.

Jasno ohledně formátu akce bude v květnu.

Čtvrté vedení Ministerstva zdravotnictví během sedmi měsíců s sebou přináší jistou nižší předvídatelnost v podobě pevných bodů programu, byť 2 měsíce před termínem konání konference.

Co Vám můžeme slíbit už nyní?

PROGRAM BUDE.

Neplánujeme pojmout 2-denní akci jako čistě koronavirovou restrospektivu, ale budeme se snažit poskládat z příspěvků spíše mozaiku inspirace pro další rozvoj nemocničních lékáren. Budeme chtít ukázat, co se povedlo, co je hodné následování, ale i to, co se nepovedlo a ukázalo slepou uličku.

Máte-li za sebou jednu z těchto zkušeností, rádi Vás přivítáme mezi aktivními přednášejícími. Už jsme pár z Vás ulovili a děkujeme!
Pozornost si zaslouží bezesporu očkování. V červnu budeme ani ne v polovině očkovacího maratónu a podobně jako podávání protilátek proti onemocnění COVID-19 se jedná o oblast, kde se nemocniční lékárny zásadním způsobem realizují.

Konec každého funkčního období Parlamentu ČR přináší někdy až zoufalý finiš zákonodárců schválit to, co ve Sněmovně buď již dlouho leží, anebo tam bylo pod pláštíkem pozměňovacích návrhů na poslední chvíli propašováno. O novou legislativu tak zjevně nebude nouze a jak to tak vypadá, legislativní nuda nás nečeká – čili prostor pro legislativní okénko našich přátel z advokátní kanceláře KMVS.

Doba po covid-19 s sebou přinese spoustu otazníků a část z nich bude ekonomických – v jaké kondici přečkaly pandemii zdravotní pojišťovny? Jak jsou na tom z hlediska financí nemocnice? A bude dost prostředků na financování postcovidové péče? Právě tato témata budeme chtít diskutovat se zástupci Ministerstva zdravotnictví a zdravotních pojišťoven. Navíc by v polovině června měl být již znám také výsledek dohodovacího řízení na rok 2022.

No a další body programu budeme upřesňovat, musíme si nechat prostor ještě na nějaké to překvapení.

Upřímně a více než kdykoliv jindy se s Vámi těšíme na viděnou v Jihlavě!
Věřme společně, že to vyjde.

Váš tým Jarní konference